22 Ocak 2008 Salı

SEKS SKANDALI ( SİBEL CAN İŞ BAŞINDA )

Seks kaseti Sibel'i yaktı


Ali AKSOYER, Mustafa ÖZDABAK, Şaban ARSLAN / İSTANBUL

Sibel Can'ın sevişme görüntülerinin yer aldığı idda edilen video kasetle şantaj, polisi alarma geçirdi. Şantaj olayını çözmeleri için talimat vermekle suçlanan Hakan Ural polis tarafından gözaltına alındı. Polis, şantaj olayının kahramanı olduğu iddia edilen eski manken Cem Kuzu'nun peşinde.

Kalaşnikoflu Karagümrük Çetesi'nin elebaşları Nuri-Vedat Ergin Kardeşler'e, eşi Sibel Can'a yönelik seks kasetiyle şantaj olayını çözmeleri için talimat vermekle suçlanan Hakan Ural gözaltına alındı. Polis gözetiminde Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen Sibel Can, dayısı Ünal Babacan, manken Yaşar Alptekin ve Hakan Ural'ın ortağı Volkan Sekman da sorgulanıyor. Polis, şantaj olayının kahramanı olduğu iddia edilen eski manken Cem Kuzu'nun peşinde. Geceyi Asayiş Şubesi'nde geçiren ünlü sanatçı Sibel Can ve eşi Hakan Ural, bugün, Karagümrük çetesini suça azmettirdikleri iddiasıyla DGM savcılığına çıkarılacak.

SEVİŞME KASETİ
Ünlü şarkıcı Sibel Can'a yönelik video kasetli şantaj olayı, bombalı birahane baskınları ve cinayetlerle korku salan Karagümrük çetesinin firardaki elebaşları Nuri Ergin ve kardeşi Vedat Ergin'in yakalanmasıyla patlakverdi. Kalaşnikoflu çetenin iki elebaşı, Cinayet Büro Amirliği'nde verdikleri ifadelerinde, anne tarafından uzaktan akraba oldukları Sibel Can'a yönelik şantaj olayını çözmek için devreye girdiklerini söylediler.
Ergin Kardeşlerin poliste verdikleri ifadelere göre, eski manken Cem Kuzu, Mr Turkey 95 seçilen Karahan Çantay'la ilişkisi olduğunu, elinde gizlice çekilmiş sevişme kasetlerinin bulunduğunu öne sürerek Sibel Can'a şantaj yaptı. 60 bin dolar parasını aldı. İddiaya göre Sibel Can, şantajdan kurtulmak için Cem Kuzu'ya bir de otomobil aldı.
Bu arada Cem Kuzu'nun, Sibel Can-Karahan Çantay ilişkisini anlattığı arkadaşı manken Yaşar Alptekin, sağda solda konuşmaya başlayınca, olay ayyukka çıktı.
HAKAN URAL DEVREDE
Şantaj olayına bu aşamasında, Sibel Can'ın dayısı Ünal Babacan'ın kendilerini telefonla arayıp, ‘‘Hakan Ural'ın ricası var. Şu beladan bizi kurtarın’’ dediğini belirten Karagümrük çetesi'nin elebaşı Nuriş lakaplı Nuri Ergin polis ifadesinde şunları söyledi:
‘‘Cem Kuzu'yu, yakalayıp bir eve götürdük. Önce sorguladık. Fena halde dövdük. Konuşmayınca başına silah dayadık. Elinde kaset olmadığını söyledi. Çırılçıplak soyup fotoğraflarını çektikten sonra serbest bıraktık’’ dedi.
Asayiş Şubesi Cinayet Büro dedektifleri, Karagümrük çetesinin çektiği, Cem Kuzu'nun kafasına silah dayanmış çırılçıplak fotoğraflarını ele geçirdi.

Çeteyi çökerten operasyon
Sibel Can'ın Karahan Çantay ile ilişkisi olduğuna dair dedikodu yaptığı ileri sürülen manken Yaşar Alptekin'i de susturmak için harekete geçen çete, bir iş görüşmesi için rendevu ayarladı. Amaç, randevu yerine gelen Alptekin'i pusuya düşürüp, silahla yaralayarak gözdağı vermekti. Ancak, Alptekin'e yapılan saldırının istihbaratını alan polis harekete geçti. Yaşar Alptekin randevuya gitmemesi için uyarıldı. Randevu yerine gelen tetikçileri takibe alan polis Karagümrük çetesinin firardaki elebaşları Nuri Ergin ve Vedat Ergin kardeşleri yakaladı. Şantaj olayının bomba gibi patlaması üzerine, Sibel Can ve Hakan Ural, sessizliklerini, dün öğle saatlerinde sürdürdüler. Ünlü çift, 14.00 sıralarında gazetelere bir basın açıklaması fakslayarak, iddiaların asılsız olduğunu belirttiler. Polis, dün öğle saatlerinde Alptekin'i gözaltına aldı. Sibel Can'ı getirmek üzere şubeden hareket eden ikinci bir ekip de, saat 17.15 sıralarında ünlü sanatçı ile geri döndü. Etiler, Akmerkez'deki evinden alınan Can'ın ardından eşi Hakan Ural, Asayiş Şubesi'ne beyaz bir jiple geldi. Karagümrük çetesine Hakan Ural'ın talebini ileten, Sibel Can'ın dayısı Ünal Babacan, ile Ural'ın ortağı Volkan Sekman da soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Polis, şantaj olayının baş kahramanı Cem Kuzu'yu her yerde arıyor.

Yine mafya yine Urallar
Peşpeşe gelişen olaylar Ural Ailesi'nin adını sürekli mafya ile yanyana getirdi. Hakan Ural'ın kızkardeşi Aslı Yaka, Alaattin Çakacı ile Fransa'nın Nice kentinde yakalandı. Garip bir rastlantı sonucu, Aslı Yaka'nın babası Selçuk Ural, Tevfik Ağansoy'un, Alaattin Çakıcı'nın adamları tarafından öldürüldüğü sırada Bebek Deniz Taksi Kafe'deydi. Bu tesadüf bazı çevrelerce, ‘‘Tefvik Ağansoy'un yerini Çakıcı'nın adamlarına Selçuk Ural haber verdi’’ şeklinde değerlendirildi.
‘Nuriş’ uzaktan akraba oluyorlar
Sibel Can- Hakan Ural Çifti, şantaj iddiasının patlak vermesi üzerine gazetelere geçtikleri açıklamada, olayların tamamen düzece olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdiler:
‘‘Ortada, iddiada yeraldığı gibi bir kanıt yoktur. Haberde ismi geçen Vedat ve Nuri Ergin Kardeşlerin, sanatçı ile uzak bir akrabalığı dışında hiçbir bağlantısı yoktur. Burada mağdur bırakılmak istenen Sibel Can ve Ailesidir. Siz medya mensubu dostlarımızdan tek dileğimiz, konuyu aydınlatırken, konuyla ilgimizin bulunmadığı ve bir aile olduğumuz gerçeğini yansıtmanızdır.’’

Şantajcı Adnan Hocacı
1993-94 yılları arasında Başak Gürsoy Mankenlik Ajansı'na bağlı olarak çalışan Cem Kuzu, 1995 yılında ajansından ayrılarak mesleğini bıraktı. Kuzu mankenliğin ardından Adnan Hoca'nın müritleri arasına katıldı. Ailesi son derece varlıklı olan Kuzu, Londra başta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli kentlerinde yaşadı. Fenerbahçe'de bir süre oto galerisi işletti. Cem Kuzu'nun arkadaşları olduğunu söyleyen Bilim Araştırma Vakfı Genel Sekreteri Bahadır Güven, ‘‘Cem Kuzu'nun Sibel Can'a şantaj yapması için hiç bir neden yok. Ailesi varlıklı, paraya ihtiyacı yok. Bizim Sibel hanım'a saygımız sonsuz. Böyle bir kaçırma olayı da yok. Olsaydı ortalığı ayağa kaldırırdık. Ayak takımı, sarhoş bir çeteye pabuç bırakmazdık’’ dedi.
'Nuriş'ten müthiş itiraf...
Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu'nda sorgulanan 'Nuriş' Nuri Ergin, polisteki ifadesinde Karagümrük'ten komşusu olan Sibel Can'ı küçüklükten beri tanıdığını belirterek, şantaj olayı ve ardından meydana gelen gelişmeleri şöyle anlattı: ‘‘Sibel can'ı küçükten beri tanırım. Komşumuzdu, birbirimizin evlerine gider gelirdik. Ben firardayken Sibel'in dayısı Ünal Babacan beni aradı. Bazı şahısların Sibel Can ile ilgili dedikodular çıkardığını Hakan'ın bu şahıslarla ilgili gereğinin yapılmasını istediğini söyledi. Bunun üzerine bu işi yapan Cem Kuzu'yu kaçırdık. Çıplak fotoğraflarını çekip, Sibel'i rahatsız etmemesi için uyardık. Bu olaya karışan Yaşar Alptekin'i de vuracaktık. Ancak beklediğimiz yere gelmedi.’’

Şentürk de gözaltında
Áma şarkıcı Metin Şentürk de, Karagümrük çetesi'ne 100 bin dolar verdiği iddiasıyla dün gece gözaltına alındı. Polis, 'Nuriş' ve çetesinin Fatih'te, haraç istedikleri oto galerici Sedat Sevinç'in kardeşini yaraladılar. Çete tarafından sürekli tehdit edilen Sedat Sevinç'in yardımına, yakın arkadaşı sanatçı Metin Şentürk'ün yetiştiği iddia edildi. Şentürk'ün çeteye, arkadaşını rahat bırakmaları için 100 bin dolar verdiği öne sürüldü. Şentürk Dün Zeytinburnu'nda verdiği bir konserden sonra gözaltına alındı.

MR Turkey '95 Karahan Çantay
Karahan Çantay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü son sınıfında öğrenciyken 'Mr.Turkey 95' yarışmasına katılarak Türkiye'nin ilk erkek güzeli seçildi. Sibel Can ile ilk tanışması final gecesi oldu. Tacını giydiren Sibel Can'nın daha sonra bir klibinde oynadı, televizyon dizisi çekti. Hollywood'u kasıp kavuran ve 'Yeni Don Juan' olarak anılan İspanyol aktör Antonio Banderas'a benzerliğiyle dikkat çeken ve 21 yaşında şöhreti yakalayan Çantay, bir yıl sonra yapılan Mr World '96 Dünya Erkek Güzellik Yarışması'nda 3'üncü oldu. Japonca bilen ve Uzak Doğu'ya ilgi duyan Karahan Çantay'ın jigolo olduğu iddiaları da bir dönem magazin gazetelerinde yeraldı.

Fotoğraflar-kasetler
Polisin her yerde aradığı manken Cem Kuzu'nun 'Nuriş' ve adamları tarafından başına silah dayanarak çekilen çıplak fotoğrafları polis tarafından ele geçirildi. Bu arada Kuzu'nun Can'a şantaj yaparken elinde Karahan Çantay ile birlikte çekilmiş çıplak fotoğraflarının yanı sıra 4-5 video kaset bulunduğunu söylediği de iddia edildi. Ancak polisin yaptığı tüm araştırmalara rağmen ne Cem Kuzu'nun izine ne de şantaj malzemesi olarak kullandığı fotoğraf ve kasetlere ulaşılamadı.

Londra'da skandal
Hakan Ural'ın ABD'de bulunduğu geçtiğimiz yılın Aralık ayında, Sibel Can ile Karahan Çantay'ın Londra'da bir otelden çıkarken çekilen fotoğrafları bomba etkisi yaratmıştı. Karahan Çantay ile ilişkisi olduğu, aynı otelde kaldıkları ve evliliğinin çatırdadığı iddialarının gazetelere yansıması üzerine Sibel Can, görüntünün bir TV dizisinin çekimleri sırasında alındığını, iddia edildiği gibi aralarında bir ilişki bulunmadığını söylemişti.

Hiç yorum yok: